Luca E-Defter Üyeliği

Luca e-Defter Paketi satın almak için öncelikle Sanal Pos ekranından Luca e-Defter Uygulaması ücret ödemesi gerçekleştirilmelidir. Ödeme sonrası Luca e-Defter sipariş formunu, e-imzanız var ise e-başvuru alanından e-imza ile imzalamanızı, e-imzanız yok ise e-Defter sipariş formunu üye-kaşe imzalı olarak uyelik@luca.com.tr adresine mail atmanızı rica ederiz.

 • E Defter "Üyeliği" uygulamamızdan yalnızca Luca MMP (Mali Müşavir Paketi) Yazılımı üyeleri faydalanabilirler.
 • Sipariş formunda üye numarası alanına LUCA Mali Müşavir Paketi üye numarası yazılmalıdır.
  E - Defter Luca Uygulaması  Luca Mali Müşavir Paketi üyeleri, mevcutta kullandıkları Mali Müşavir Paketi üyeliğine ek olarak  ücreti mukabilinde e - defter üyeliği başlatmalıdır.


  E - Defter üyeliği” Luca çözümünden firmalar veya Luca 'ya üye olmayan meslek mensupları yararlanamazlar.

  E - Defter Beratlarını Saklama Hizmeti üyeliğinden ise firmalar yararlanabilmektedir.

  E - Defter için üyelik bir defalığına gerçekleştirilir.

  Takip eden yıllarda üyeliği yenilemek söz konusu değildir. Her yıl artan sayıda firmalar, aynı üyelik dahilin de e – defter üyeliği kapsamında gönderilebilir.

  Ödenen tutar için e defter kapsamına alınacak firma sayısında sınırlama bulunmamaktadır.

  Gönderilen E – Defter beratlarını saklama hizmeti ise ayrı bir üyelikle gerçekleştirilir.

  Gönderilen E – Defter beratlarını (ve diğer belgeleri) saklama hizmeti Üyelik bedeli İçin Buraya Tıklayınız.  E-Defter Uygulama İçeriği ve Saklama Hizmetleri

   

  LUCA E-Defter uygulaması, E - Defteri GİB Portala göndermek için geliştirilmiş olup gönderilen E – Defter beratlarını saklamak için ayrı bir saklama üyeliği ile anlaşmaya varıldıktan sonra istenirse LUCA E - Defter uygulaması dahilinde, GİB Portala gönderilen E – Defter beratları aynı zamanda ilerleyen yıllarda saklanmak üzere İŞNET A.Ş. Portalına da gönderilebilir.


  ·        Gönderilen E – Defter beratlarını saklama hizmeti, E - Defter üyeliği için ödenecek olan ücret kapsamında yer almamaktadır.

   

  ·        Gönderilen E – Defter beratlarını saklama hizmetini, E – Faturada özel entegratörlük anlaşmamız bulunan İŞNET A.Ş. firması, ayrı bir hizmet olarak sunmaktadır.

     

  ·        Gönderilen E – Defter beratlarını saklama hizmetini almak için Luca’ da E – Defter üyelerinin, İŞNET A.Ş. ile saklama hizmeti fiyatları çerçevesinde ayrıca saklama hizmetleri konusunda anlaşmaya varmaları gerekmektedir.

   

  ·        Bahsi geçen saklama hizmetleri üyelik bedeli ve yıllık üyelik yenileme bedeli, yıllık 10 GB’lık alan için geçerlidir.

   

  ·        Saklama hizmet anlaşması kapsamında İŞNET A.Ş. nin nette saklama portalında Luca Muhasebe Yazılımı’ na özel tüm saklama hizmet içerikleri için yıllık 10 GB’ lık alanın aşılması durumunda üyeliğin yenilenmesi gerekmektedir.

   

  ·        İŞNET 'in verdiği E - Defter Saklama Hizmeti çerçevesinde yalnızca E - Defter beratları yer almamakta aynı zamanda Beyannameler, SGK, Mali Analiz, E - Defter Denetimleri ve Diğer Belgelerin Saklanması hizmeti de verilmektedir.

   

  ·        Yukarıda bahsi geçen kontrollü saklama hizmeti için "E - Defter Beratlarını Saklama Hizmeti" üyelik başvurusunda bulunan Firmanın Vergi numarası ile Yüklenen E - Defterin Vergi Numarası Kontrolü yapılmaktadır. Bundan dolayı "E - Defter Beratlarını Saklama Hizmeti" üyelik başvurusunu, meslek mensuplarının Firmaları yapmalıdır.

      E – Defter Saklama ve Luca Muhasebe Yazılımına Özel Tüm Saklama Hizmetleri için Başvuru Merkezi

  İŞNET A.Ş.

  Telefon Numarası : 0 850 724 33 87

  Mail Adresi: lucanetdestek@is.net.tr

  Gönderim Adresi

  TÜRMOB – TESMER

  LUCA Projesi

  Dikmen Cad. No:562 Keklikpınarı Dikmen/ ANKARA 


  Ödeme Seçenekleri  2 farklı türde ödeme yapılabilir;

  1) Buraya tıklayarak LUCA SANAL POS aracılığı ile ödeme yapabilirsiniz.

  https://internet.luca.com.tr/odeme/

  (Sanal POS Ödemesi için Luca ya Google Chrome dan giriş yapınız.)

  Sanal POS tan yapılacak ödemelerde anlaşmalı bankalar için 3 takside kadar istenilen sayıda taksit ile ödeme yapılabilir.


  2) Havale ile banka ödemesi;


  Havale ile ödeme;

  Havale için banka bilgilerimiz

  TÜRMOB - TESMER

  Türkiye İş Bankası Dikmen/Ankara Şubesi 4248-487299

  IBAN: TR30 0006 4000 0014 2480 4872 99

  Sisteme Giriş