Türkiye'nin İlk ve Tek Web Tabanlı Merkezi Muhasebe Sistemi

x
E-Dönüşüm
Kaynaklar
Destek Talep
Tanıtım Talep
MALİ TABLOLAR

Bilanço ve Gelir Tablosunda geçmiş yıl rakamları nasıl alınır?
Bilanço menüsünde Geçmiş Yıl Bilgilerinde sol alttaki Sistemden Al butonuna basılarak geçmiş yıl bilgileri açılış fişinden çağrılabilir. Bu ekranda manuel olarak da giriş yapılabilir.

Gelir Tablosu menüsünde Geçmiş Yıl Bilgilerinde sol alttaki Sistemden Al butonuna basılarak geçmiş yıl bilgileri, geçmiş yılda gelir tablosu sistemden alınıp saklandıysa otomatik olarak çağrılabilir. Bu ekranda manuel olarak da giriş yapılabilir.


Bilanço ve Gelir Tablosunda yıl içi rakamlar nasıl alınır?
Bilanço İşlemlerinde Fişlerden seçeneği seçilerek parametre ekranında ilgili parametreler işaretlendikten sonra Rapor butonuna basılır.

Gelir Tablosunda Fişlerden seçeneği seçilerek parametre ekranında ilgili parametreler işaretlendikten sonra Rapor butonuna basılır.

Gelir tablosu rakamları, fişler olmasına rağmen boş açılıyorsa sonuç hesap yansıtma fişi kaydedilmiştir. Yansıtma fişinin listede bulunup pasif hale getirilmesi gerekmektedir.

Bilanço raporu cari yıl bilgileri boş açılıyorsa kapanış fişi kaydedilmiştir. Kapanış fişinin listede bulunup pasif hale getirilmesi gerekmektedir.