Türkiye'nin İlk ve Tek Web Tabanlı Merkezi Muhasebe Sistemi

x
E-Dönüşüm
Kaynaklar
Destek Talep
Tanıtım Talep
Ymm.Nail SANLI TÜRMOB Genel Başkanı
Administrator tarafından yazıldı.
Pazar, 30 Aralık 2012 12:25
PDF Yazdır e-Posta

TÜRMOB OLARAK LUCA PROJESİ KAPSAMINDA GELİŞTİRDİĞİMİZ YENİ ÜRÜNLERİMİZ İLE MESLEK MENSUPLARIMIZA İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRICI HİZMETLER SUNMAYA DEVAM EDİYORUZ…

Sabırla ve heyecanla beklenen LUCA NET KOBİ Ticari Yazılımımız Ocak 2013 itibariyle hizmetinize sunuldu. LUCA NET KOBİ Ticari Yazılımı ile meslek mensubumuzun mesleki faaliyetlerine zaman ayırması ve müşterilerinin yönetimi  açısından yepyeni bir dönem daha başlıyor.


Sabırla ve heyecanla beklenen LUCA NET KOBİ Ticari Yazılımımız Ocak 2013 itibariyle hizmetinize sunuldu. LUCA NET KOBİ Ticari Yazılımı ile meslek mensubumuzun mesleki faaliyetlerine zaman ayırması ve müşterilerinin yönetimi  açısından yepyeni bir dönem daha başlıyor.   Türkiye’nin ilk web tabanlı merkezi muhasebe sistemi olan ve “8” yılda 15 bin üye ve 136 bin kullanıcıya ulaşan “Luca Projesi”ne  yeni ürünler ekleyerek  meslek mensuplarımızın  işlerini kolaylaştırmaya ve daha verimli çalışmalarını sağlamaya devam ediyoruz.

 

LUCA Projemizi kullanıcılarımız ile ilk kez Ocak 2005’te buluşturmuştuk. İlk ürün ile amacımız büro sahibi meslek mensuplarımıza çözüm sunmaktı. Hedefimiz ise büro sahibi meslek mensuplarımızı sisteme katmaktı. Geçen “8” yılda “ %32” Pazar payına ulaşarak, kısa sürede çok önemli bir başarı elde ettik ve düşüdüğümüz hedeflere ulaştık.


Proje kapsamında bu güne kadar LUCA Mali Müşavir Yazılımı ve LUCA KOZA Kurumsal Çözümler ürünleri sahaya sunulmuştur. Mali müşavir yazılımı, daha önce de ifade ettiğim gibi "büro sahibi meslek mensupları" için, KOZA ise orta ve büyük ölçekli işletmelerde "bağımlı çalışan meslek mensupları" için geliştirilmiştir. LUCA NET KOBİ Ticari Yazılımı ise meslek mensuplarının küçük ve orta ölçekli işletmelerine çözüm götürmeleri için geliştirdiğimiz üçüncü ürünümüzdür.


LUCA NET KOBİ Ticari yazılımı  Cari , Banka, Stok, Kasa, Çek-senet, Muhasebe, İrsaliye, Fatura işlemleri, Virman hareketleri, Banka entegrasyonu, Veri aktarimi, Ticari pano, Firma işlemleri, Kullanici işlemleri ve küçük işletmeler tarafından heyecanla beklenen Üretim reçeteleri dahil 15 modülden oluşmaktadır. Hızlı banka entegrasyonu, kolay veri transferi, Fatura şablon tanımlarının rahatlıkla yapılabilmesi LUCA NET KOBİ Ticari yazılımının çok önemli özelliklerindendir.


LUCA NET KOBİ Ticari Yazılımı meslek mensupları ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin “pratik, güvenli ve daha az maliyetli” çözüme ulaşmalarını sağlayacak.


Bu yazılımı TÜRMOB üyesi Meslek Mensuplarımızın talepleri, Mali müşavir – İşletme entegrasyonu ihtiyacı ve ayrıca  yeni TTK’nın KOBİ’lere de getirdiği zorunluluklar sonucu geliştirmeye karar verdik.  SMMM ve YMM’lerin Türkiye genelinde işletmelerine çözüm sunmalarını kolaylaştırmak üzere tasarladığımız bu ürün aynı zamanda, meslek mensuplarının faydalandığı bilişim teknolojileri avantajlarından, müşterileri olan KOBİ’lerin de faydalanmasını ve Mali Müşavirlerin müşterilerini daha verimli ve etkin yönetmesini sağlamaktır. Bu ürün ile yatırım kabiliyeti kısıtlı olan işletmeler de ileri teknoloji kullanma imkanına sahip olmaktadırlar. LUCA NET KOBİ Ticari Yazılımı ile SMMM’ler müşterileri ile aynı ofisteymiş gibi işlerini yürütebiliyor, böylece hem meslek mensubunun işi, hem de ekonominin karıncaları KOBİ’lerin ticari faaliyetlerinin finansal raporlara yansıması kolaylaşıyor.


TÜRMOB bu güne kadar meslek mensuplarını hep daha ileri taşımak üzere yaptığı çalışmalarına çok önemli bir yenisini daha eklemiş,  ayrıca ekonominin karıncaları KOBİ’ler adına da  önemli bir adım atmıştır.


Türkiye genelinde 84 odada örgütlü 89 bin meslek mensubunun, değişen muhasebe standartlarına uyum sağlayabilmeleri için gerekli ortamı hazırlamak üzere yeni ürünler geliştirmeye devam ediyoruz.


Projemizin gelecekte ticari enstürümanlarda ortaya çıkabilecek her türlü ihtiyaca cevap vermesini ve meslek mensuplarımızın ve  işadamlarının A'den Z'ye tüm ihtiyaçlarını karşılamasını düşünerek hareket ediyoruz.


LUCA NET KOBİ Ticari Yazılımını Diğerlerinden Ayıran Fonksiyonel Pratiklikler ;


Hesap planlarının otomatik olarak açılabilmesi,

Luca mali müşavir yazılımında hesap planından cari kartların otomatik olarak oluşması,

Bir meslek mensubunun işletmesi için gerçekleştirdiği alış-satış hareketinin diğer meslek mensubuna (birbirleri ile ticari ilişkileri var ise) satış veya alış kaydı olarak otomatik gitmesi,

Faturaların muhasebeleştirilmesi esnasında ba-bs formlarının otomatik yaratılması,

Muhasebeleştirme işlemi gerçekleşmeden mizan alınabilmesi,

Muhasebe fişi girer gibi modüllere veri girilmesi, (Çek, kasa,stok ve hesap kodları kayıtları),

Farklı kurlarla işlem yapılabilmesi ve otomatik kur değerleme işlemleri,

Fatura şablon tasarımlarının kolaylıklan yapılabilmesi,

Fatura giriş ekranının istenen boyutta görüntülenebilmesi,

Banka entegrasyonunun otomatik gerçekleşmesi,

Görsel üretim reçetesi oluşturulabilmesi,

Firmanın önemli finansal özetlerinin tek ekranda 3 boyutlu grafiksel görüntülenebilmesi,

Barkod uygulamaları yapılabilmesi (fatura girişi ve barkod ile hızlı envanter),

Seri takibi yapılabilmesi,

Aynı  anda birden fazla ekranda çalışılabilmesi,

Son Güncelleme ( Salı, 22 Ekim 2013 10:10 )